fbpx

Sprawność silników elektrycznych

Najniższa cena silników elektrycznych nie oznacza zaoszczędzenie pieniędzy

„Silniki o niższej sprawności (IE1) są ciągle bardzo często dostarczane do RC (i wiele innych krajów bloku wschodniego). Tak się dzieje pomimo faktu, że są bardzo nieefektywne ze względu na koszty eksploatacji i że ich używanie z powodu nadmiernego ekologicznego obciążenia już wiele lat zabrania dyrektywa 2009/125/ES.“

Jak wybrać właściwy silnik elektryczny?

Wyższe klasy sprawności napędów oferują możliwość długookresowego zaoszczędzenia energii, a dzięki temu doświadczysz kilkakrotnego zwrotu twojej początkowej inwestycji.

8, 16 albo 24 godzin?

Przy wyborze silnika elektrycznego miej na myśli na czas pracy aplikacji, podczas którego silnik elektryczny będzie na chodzie.

elektroniczna przetwornica częstotliwości

Znaczące oszczędności można również uzyskać prawidłowym podłączeniem silnika elektrycznego i prawidłowym manewrowaniem z nim za pomocą falownika (przede wszystkim w przypadku pomp oraz wentylatorów).

wyższa sprawność energetyczna

Należy wybierać silniki, należące do klas o wysokiej sprawności energetycznej (IE2, IE3 lub IE4). Nie tylko oszczędzasz środowisko naturalne, zaoszczędzisz również więcej energii.

Parę mitów o sprawności energetycznej

Właściwy wybór silnika elekrycznego obniży twoje początkowe koszty i całą eksploatację. Chociaż początkowa cena silnika elektrycznego o wyższej sprawności (IE3) jest wyższa, koszt tej inwestycji zostanie wielokrotnie zwrócony.

„IE1 są ulubione, ponieważ są tanie“

Tak, silniki o niskiej sprawności (IE1) są w RC ciągle bardzo często dystrybuowane z powodu swej niskiej ceny nabycia. Tak się dzieje pomimo faktu, że są bardzo nieefektywne z punktu widzenia kosztów na eksploatację i nadmiernego obciążenia dla środowiska naturalnego, a ich używanie już wiele lat zabrania dyrektywa 2009/125/ES.

„na używanie silników IE1 obowiązuje wyjątek z dyrektywy“

Nie. Jeśli używasz tych silników z innym zamiarem, niż jako silników przeznaczonych do przerywanego obciążenia lub chodu, grożą ci nieprzyjemne konsekwencje.

„IE3 są drogie“

Nie, w rzeczywistości doznasz kilkakrotnego zwrócenia kosztów wydanych na silniki elektryczne (IE3).

porównanie cen energii i wstępnych kosztów na silnik elektryczny o różnych klasach sprawności (IE1-IE4)

więcej na: d2drives.cz/sporte-s-novym-pohonem

WIĘCEJ O SPRAWNOŚCI ENERGETYCZNEJ NA STRONACH PRODUCENTA

Zaoszczędź z właściwym silnikiem!